7 اصل حیاتی موفقیت در طراحی سایت (اصل اول)

چند وقت پیش کتابی از جک کنفیلد را در باره اصول حیاتی موفقیت دوباره خواندم و با دقت در این کتاب 7 اصل از اصول ارائه شده را برای طراحان وب سایت واقعا حیاتی و قابل توجه دیدم. در ادامه این مقاله به اصولی اشاره خواهد شد که شما را به عنوان یک فریلنسر وطراح سایت یاری خواهد کرد:

اصل اول طراحی سایت : به قطعات کوچکتر تقسیمش کنید!

"راز پیشرفت ، در آغاز راه است. راز آغاز کردن نیز در تقسیم وظایف پیچیده و طاقت فرسا به کارهای کوچکتر و قابل کنترل است. آن وقت است که می شود اولین گام را برداشت."

از مارک تواین – نویسنده و طنز پرداز شهیر امریکایی

بعضی اوقات شما به عنوان یک مدیر پروژه یا جزئی از یک تیم بزرگتر با اهداف یا مسولیت ها دست نیافتنی و عظیم روبرو می شوید. اما فراموش می کنید که این اهداف از مجموعه کارهای کوچک و دست یافتنی تشکیل شده اند. در واقع تقسیم کردن یک هدف بزرگ به اجزای کوچکتر و دستیابی به یک یک آنها به نوبت ، دقیقا راه دستیابی به اهداف بزرگتر است . پس در گام اول از قبول پروژه های طراحی سایت بزرگ یا برنامه ریزی برای یک طراح سایت معتبر شدن نترسید. بنابرین بعد از آن که معلوم شد واقعا چه می خواهید و اهداف قابل سنجش و مهلت زمانی مشخصی را تعیین کردید، مرحله بعدی این است که تمام گام های عملی و جزء به جزء برای دستیابی به هدف تان را معین کنید.

چه باید بکنم؟!

چشمانتان را ببندید و فرض کنید که الان آینده است و شماهم به هدفتان رسیده اید. حالا برعکس، ببینید که برای رسیدن به این هدف چه کارهایی باید می کردید. آخرین کاری که کردید چه بود؟ کارقبلی و کار قبلی و به همین ترتیب تا به اولین مرحله برسید. به یاد داشته باشید که هیچ ایرادی ندارد اگر ندانید چطور کاری را انجام دهید و هیچ اشکالی ندارد از کسانی که می دانند راهنمایی بگیرید. عادت کنید که بپرسید: "می شه به من بگید چگونه...؟" اما و اما تنبل نباشید! همیشه دنبال لقمه های آماده نباشید. "یاد بگیرید که چگونه باید یاد بگیرید" و همیشه از متکی بودن به فرد یا یک گروه فراری باشید.

نقشه برداری ذهنی

نقشه برداری ذهنی، یک روند ساده اما پرقدرت برای تهیه یک فهرست اجرایی جزء به جزء به منظور دستیابی به اهداف است. این تکنیک کمک می کند که برای هر هدف تعیین کنید چه اطلاعاتی را باید گردآوری کرد، با چه کسی باید صحبت کرد، چه گام های کوچکی را باید برداشت، چه مقدار پول باید جمع و یا تامین کرد، چه مهلت هایی را باید در نظر گرفت و...

برای تهیه نقشه ذهنی از اهدافتان می توانید با مثال طراحی یک  وب سایت رادیو آنلاین در سطح حرفه ایی مراحل را به صورت ذیل دنبال کنید:

الف) حلقه  داخلی: در حلقه داخلی هدف تان را بنویسید – در این مثال هدف برنامه نویسی و طراحی یک سایت رادیو آنلاین به صورت خبرگزاری می باشد.

ب)حلقه بیرونی: حالا این هدف را به گروه های اصلی کاری که برای دستیابی به هدف اولیه لازم است تقسیم کنید. در این مثال می توان از عنوان استودیو ، موضوعات ، مخاطبین و.. نام برد.

ج)خطوط: حالا از هر حلقه ی کوچک، خطوطی به بیرون رسم کنید و هر یک را اسم گذاری کنید. مثل: کپی کردن ، طراحی هدر سایت ، برنامه ریزی ناهار. روی هر یک از این خطوط متصل به حلقه های بیرونی هر اقدامی را که باید انجام دهید یادداشت کنید. بعد هرکدام از خطوط را که به جزییات بیشتری نیاز دارد مجددا تقسیم کنید و به این ترتیب یک فهرست اجرایی اساسی در دست خواهید داشت.

ادامه دارد....

 

مرکز دروپال ايران

راه های ارتباط با ما

آدرس : دفتر شهریار : شهرک وائین ، بعثت 5 نبش سپیدار 10 پلاک 26

تلفن : 09370977406

ایمیل : drupalcenter.ir@gmail.com

ارتباط با مدیر سایت از طریق تلگرام

logo-samandehi

مرکز دروپال ایران بزرگترین وب سایت  آموزش دروپال در کشور ، در مهر ماه سال 1388 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه وب و دنیای دیجیتال آغاز کرده است. مجموعه مرکز دروپال ایران شامل « آموزش های تصویری » ، « معرفی جدیدترین ماژول ها » ، « ترجمه مقالات دروپالی روز دنیا » ، « طراحی قالب دروپال» و « خبرهای دنیای دروپال» می باشد.این مجموعه به همراه گروه فنی خود و به  پشتوانه کاربران فعال و متعهد ، با  در نظر داشتن چشم اندازی برای آینده نزدیک ، قصد دارد تا به معرفی و آموزش  هرچه بیشتر و بهتر هسته قدرتمند و دوست داشتنی دروپال ،  به روش های مختلف در زمینه های گوناگون بپردازد تا در کنار کاربران خود به موفقیت های هرروز خود بیفزاید. در همین راستا قصد داریم تا بصورت تخصصی و حرفه ای مباحث مختلف دروپال را با کوچک ترین جزئیات و تکنیک ها به دروپال کاران و کسانی که قصد دارند طراحی وب سایت ،پورتال و سیستم های هوشمند را آغاز کنند ، آموزش دهیم.گستردگی مطالب ، تنوع در آموزش ها ، نگاه تخصصی و همگام بودن با کاربران در آموزش عوامل متمایز کردن مرکز دروپال ایران با سایر آموزش دهندگان می باشد.
دروپال برای انجام طراحی های شگفت انگیز !  Drupal Builds something amazing