اخبار و اطلاعیه ها مرکز دروپال ایران

 

(طراحی API اول با دروپال)

امروزه در استارتاپها و نیز اپلیکیشن های مطرح دنیا از رویکرد Api-First‌ استفاده می شود. یعنی قبل از طراحی یک نرم‌افزار ابتدا وب سرویس ها و API‌ های آن نرم‌افزار طراحی می‌شود و پس از آن اپلیکیشن های تحت وب، اپ اندروید، IOS و دیگر اپلیکیشن ها، مبتنی بر آن API‌ طراحی می شود.

از شما دعوت می‌کنیم که در مجموعه کارگاه های Headless Drupal و تولید اپلیکیشن ها شرکت کنید تا با این رویکرد آشنا شوید.

 

دروپال تم  | منبع قالب های دروپال

محمد عربشاهی یکی از خوش ذوق های مرکز دروپال ایران است، وی که ایده جدیدی را برای وب سایت خود پیش بینی کرده امیدوار است در ادامه راه با راه اندازی بخش اصلی سایت، حرفی نو را در فضای وب فارسی فریاد کند. "Drupalthemes" نام این وب سایت است امیدواریم این وب سایت عصای دست روزهای آینده مرکز دروپال ایران باشد!!وب سایت دروپال تم ، یک وب سایت به عنوان منبع قالب های دروپال ، همراه با آموزش های طراحی قالب می باشد.

نسخه جدید سایت مرکز دروپال ایران  در خرداد ماه 1395 مصادف با میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) راه اندازی گردید. سایت پیشین مرکز دروپال ایران در مرداد ماه سال 1391  طراحی  و راه اندازی شده بود. مرکز دروپال ایران با هدف بروزرسانی سایت از نظر طراحی و محتوا، با پشتکار و  همکاری تیم فنی خود اقدام به راه اندازی سایت جدید نمود. امید است تا شما  دروپال کاران و کاربران عزیز با ارائه نظرات و پیشنهادات خود ما را در تدارک سایتی مفید و کاربردی راهنمایی فرمایید.

100 روز از رونمایی آزمایشی وب سایت جدید مرکز دروپال ایران با هدف ارائه خدمات فنی و کاربر محور با راه اندازی بخش های متنوع و کاربردی سپری شد. در بیش از 3 ماه گذشته تمام تلاش ما بر این بود که قسمت های گوناگون سایت جدید را توسعه دهیم و در این راه نظرات شما همیشه کمک حال ما بود. در این مطلب کوتاه وظیفه خود می دانیم تا گزارشی از روند پیشرفت بخش های گوناگون به شما کاربران گرامی ارائه کنیم.

16/مرداد/91 ! آغاز به کار مرکز دروپال ایران با اهدافی که روزهای اول برای کسانی که ما را از دور نظاره می کردند دست نیافتنی به نظر می رسید. اما با حضور پررنگ و کار شبانه روزی همه مجموعه مخصوصاً جواد اصغری این راه سخت با اتفاقات شیرین در این مرکز دلچسب شد. حضور در بین 3 وب سایت اول دروپالی، کسب پیج رنک 4 در کمتر از 100 روز ، انتشار بیش از 75 مطلب در طول 1 سال ، جذب بیش از 3000 کاربر فعال و آموزش حضوری به بیش از 105 هنر جو برخی از فعالیت های این مرکز تا به امروز بوده.

نمی دانم گزارش عملکرد این سری از کارگاه های آموزش دروپال را چگونه آغاز کنم تا بتوانم شدت خرسندی و خوشحالی مجموعه آموزشی مرکز دروپال ایران را از این استقبال غیرقابل پیش بینی ابراز کنم! استقبالی که باعث شد در هر روز-گروه اتفاقات جالبی رو ببینیم،گزارشی که در ادامه مطالعه خواهید کرد شرح مختصری از دور اول کارگاه ها با آمار و ارقام و انعکاس نظرات شرکت کنندگان خواهد بود.

این نوشته را نه در باب دروپال می نویسم و نه در اندر احوالات طراحی سایت، بلکه در ادامه دل نوشته ای را برای کاربران سایت مرکز دروپال ایران می نویسم از پشت پرده وب فارسی، به جهت آشنایی با آنهایی که خود را صاحب و قیم! وب سایت های ایرانی می نامند!! به قول شاعر:آهسته قدم بزن برادر اینجا، حتی نفس بهار تاول زده است!!

مرکز دروپال ايران

راه های ارتباط با ما

آدرس : دفتر شهریار : شهرک وائین ، بعثت 5 نبش سپیدار 10 پلاک 26

تلفن : 09370977406

ایمیل : drupalcenter.ir@gmail.com

ارتباط با مدیر سایت از طریق تلگرام

logo-samandehi

مرکز دروپال ایران بزرگترین وب سایت  آموزش دروپال در کشور ، در مهر ماه سال 1388 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه وب و دنیای دیجیتال آغاز کرده است. مجموعه مرکز دروپال ایران شامل « آموزش های تصویری » ، « معرفی جدیدترین ماژول ها » ، « ترجمه مقالات دروپالی روز دنیا » ، « طراحی قالب دروپال» و « خبرهای دنیای دروپال» می باشد.این مجموعه به همراه گروه فنی خود و به  پشتوانه کاربران فعال و متعهد ، با  در نظر داشتن چشم اندازی برای آینده نزدیک ، قصد دارد تا به معرفی و آموزش  هرچه بیشتر و بهتر هسته قدرتمند و دوست داشتنی دروپال ،  به روش های مختلف در زمینه های گوناگون بپردازد تا در کنار کاربران خود به موفقیت های هرروز خود بیفزاید. در همین راستا قصد داریم تا بصورت تخصصی و حرفه ای مباحث مختلف دروپال را با کوچک ترین جزئیات و تکنیک ها به دروپال کاران و کسانی که قصد دارند طراحی وب سایت ،پورتال و سیستم های هوشمند را آغاز کنند ، آموزش دهیم.گستردگی مطالب ، تنوع در آموزش ها ، نگاه تخصصی و همگام بودن با کاربران در آموزش عوامل متمایز کردن مرکز دروپال ایران با سایر آموزش دهندگان می باشد.
دروپال برای انجام طراحی های شگفت انگیز !  Drupal Builds something amazing