آموزش طراحی قالب دروپال 8 - بخش دوم ::: معرفی فولدرهای دروپال 8

 دوستان دروپالی عزیزهمان طور که  در بخش اول آموزش دروپال 8 مطالعه کردید ، در مورد موتور قالب  Twig و نحوه نوشتن عناصر و ویژگی ها اون صحبت کردیم.

در ادامه آموزش های دروپالی مرکز دروپال ایران ، قصد داریم تا برخی از فایل ها و فولدرهای موجود در دروپال 8 رو توضیح بدیم  و تغییراتی که نسبت به دروپال نسخه 7  در اون اعمال شده است.

core  : فایل ها و فولدرهایی که مربوط به خود هسته دروپال هستند کاملا جدا شده و در این فولدر قرار گرفتند(به همراه فایل های جدید ساختار دروپال 8 ). مانند فولدرهای themes (تم های پیش فرض خود هسته) , modules (ماژول های هسته) , includes و ......!

- تمام محتویات فولدر core در دروپال 7 در root  قرار داشتند.

modules  : در این فولدر ماژول هایی که خودمون نصب میکنیم قرار می گیرند.

- این فولدر در دروپال 7 در مسیر  sites\all\modules قرار داشت.

sites : این فولدر در دروپال 8 تغییری نکرده ، تنها موردی که وجود داره این هست که فولدر all از اون حذف شده و محتویات فولدر all نظیر : modules و themes  به root منتقل شدند و فولدر libraries  نیز در این فولدر قرار گرفته است.

- فولدر libraries که پلاگین ها و کتابخانه های برخی از ماژول های خودمون رو در اون قرار میدادیم ، در دروپال 8  ، در مسیر زیر ساخته می شود : sites\libraries

themes : این فولدر در اصل همان فولدر مربوط به پوشه قالب اختصاصی هست که خودمون بخوایم طراحی کنیم.

- این فولدر در دروپال 7 در مسیر sites\all\themes قرار داشت ، که در دروپال 8 در root قرار گرفته است.

در این بخش از آموزش با فولدهای اصلی آشنا شدیم.در بخش بعدی آموزش دروپال 8 میخواهیم پیش نیازها و نحوه فراخوانی یک قالب جدید رو آموزش بدیم.

 

mohamad.arabshahi
محمد عربشاهی - در حال یادگیری http://drupalthemes.ir
مرکز دروپال ايران

راه های ارتباط با ما

آدرس : دفتر شهریار : شهرک وائین ، بعثت 5 نبش سپیدار 10 پلاک 26

تلفن : 09370977406

ایمیل : drupalcenter.ir@gmail.com

ارتباط با مدیر سایت از طریق تلگرام

logo-samandehi

مرکز دروپال ایران بزرگترین وب سایت  آموزش دروپال در کشور ، در مهر ماه سال 1388 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه وب و دنیای دیجیتال آغاز کرده است. مجموعه مرکز دروپال ایران شامل « آموزش های تصویری » ، « معرفی جدیدترین ماژول ها » ، « ترجمه مقالات دروپالی روز دنیا » ، « طراحی قالب دروپال» و « خبرهای دنیای دروپال» می باشد.این مجموعه به همراه گروه فنی خود و به  پشتوانه کاربران فعال و متعهد ، با  در نظر داشتن چشم اندازی برای آینده نزدیک ، قصد دارد تا به معرفی و آموزش  هرچه بیشتر و بهتر هسته قدرتمند و دوست داشتنی دروپال ،  به روش های مختلف در زمینه های گوناگون بپردازد تا در کنار کاربران خود به موفقیت های هرروز خود بیفزاید. در همین راستا قصد داریم تا بصورت تخصصی و حرفه ای مباحث مختلف دروپال را با کوچک ترین جزئیات و تکنیک ها به دروپال کاران و کسانی که قصد دارند طراحی وب سایت ،پورتال و سیستم های هوشمند را آغاز کنند ، آموزش دهیم.گستردگی مطالب ، تنوع در آموزش ها ، نگاه تخصصی و همگام بودن با کاربران در آموزش عوامل متمایز کردن مرکز دروپال ایران با سایر آموزش دهندگان می باشد.
دروپال برای انجام طراحی های شگفت انگیز !  Drupal Builds something amazing