آقای مک‏آفی این بار به جای ویروس، آدم کشت!

چند هفته ایی هست که خبر اتهامات وارده به مک آفی در صدر اخبار حوادث زرد IT! قرار گرفته است، "جان مک آفی" بنیانگذار شرکت بزرگ آنتی ویروس مک آفی به اتهام قتل در تحت تعقیب است. به گفته پلیس Belize، مک آفی نفر اول در لیست متهمان قتل یک آمریکایی  دیگر به نام Gregory Faull است که شنبه صبح در منزل خود به قتل رسیده است.جزئیات این ماجرا هنوز، و با گذشت چندین روز از ماجرا همچنان مبهم باقی مانده است.
 
خبرها حاکی از آن است که مک آفی در یک خانه امن مخفی شده و از محل حضورش اطلاعی در دسترس نیست. مک آفی به خبرنگار سی ان ان در مورد دلتنگی برای زندگی عادی و حتی کمبود غذای خوب در این مدت صحبت کرده است. این اولین باری است که مک آفی در مقابل دوربین قرار گرفته است و در مورد اتهامی که به او وارد شده است صحبت می کند.
 
 

 

اندر احوالات پرونده جنایت

 
ماجرا از روز 9 نوامبر آغاز شد که آقای مک آفی به پلیس در مورد مسموم شدن 4 قلاده سگش شکایت کرد. او در این مورد توضیح داده که به همین دلیل او مجبور شده هر 4 قلاده سگش را بکشد. منابع رسمی تایید کرده اند که همسایه آقای مک آفی یعنی فاول 52 ساله درگیری لفظی در همین رابطه با مک آفی داشته است. فاول از سر و صدای زیاد سگ ها به شدت عصبانی بوده و این موضوع را با مک آفی در میان گذاشته است. دو روز بعد جسد فاول در اتاقش پیدا شده و پوکه گلوله 9 میلیمتری که فاول به قتل رسیده بود نیز در راه پله پیدا شد.
 
او به شدت از این موضوع ترسیده و دست به فرار زده است. هر چند او در مصاحبه با خبرنگار سی ان ان تاکید می کند که او کسی را به قتل نرسانده است، اما حاضر هم نیست برای سوالاتی که پلیس از او دارد، به پلیس مراجعه نماید! حتی مک آفی در طول سه هفته ای که مخفی شده است نزدیک به 200 گوشی موبایل عوض کرده است! انتهای ماجرا برای آقای امنیت کمی روشن است. یا دستگیر می شود و یا باید خود را تسلیم می کند!
 
مک آفی در این مدت اقدام به راه اندازی یک وبلاگ کرده است که از این طریق بتواند صحبت های خود را بیان کند. اولین پست این وبلاگ با عنوان “introduction” دارای متن زیر است:
 
"زمان زیادی در اختیار دارم ولی نمی توانم از آن استفاده کنم و کمترین بهره را از آن گرفته ام. ... فشارهای عمومی به حل این مشکل کمکی نخواهد کرد و با اتفاقات اخیری که رخ داده، حساسیتها چند برابر خواهد شد." پس از این مورد، مک آفی نویسنده مقاله گیزمودو را به انتقاد گرفته و در مورد محدودیت های دسترسی به کامپیوتر و اینترنت صحبت کرده است."
 
پس ازاین نوشته، مک آفی چندین پست مختلف در این رابطه و با محوریت اینکه "من هم باید داستان خود را تعریف کنم" منتشر کرده است.
 
 

 

درباره جان مک آفی

مک آفی 67 ساله، در سال 1980 شرکت مک آفی را که محوریت فعالیت هایش حول موضوع ضد ویروس ها بود تاسیس کرد و در سال 2010 این شرکت را با ارزش 7.7 میلیارد دلار به اینتل واگذار کرد. او در سال 1994 از فعالیت در شرکتش بازنشسته شد. در سال های اخیر وی تمرکز فعالیت هایش را بر روی شرکتی با نام Quorumex گذاشت که  این شرکت در Belizeواقع شده است. محور فعالیت های این شرکت نیز تحقیق در باره آنتی بیوتیک هاست.
 
به گفته گیزمودو در سال های اخیر مک آفی وضعیت جالبی نداشته و "به طور فزاینده ای نامنظم" شده است. وی از مواد مخدر استفاده می کرده و تجربیات غیر اخلاقی خود را در چت روم های اینترنتی ارسال می کرده.
 
 
مرکز دروپال ايران

راه های ارتباط با ما

آدرس : دفتر شهریار : شهرک وائین ، بعثت 5 نبش سپیدار 10 پلاک 26

تلفن : 09370977406

ایمیل : drupalcenter.ir@gmail.com

ارتباط با مدیر سایت از طریق تلگرام

logo-samandehi

مرکز دروپال ایران بزرگترین وب سایت  آموزش دروپال در کشور ، در مهر ماه سال 1388 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه وب و دنیای دیجیتال آغاز کرده است. مجموعه مرکز دروپال ایران شامل « آموزش های تصویری » ، « معرفی جدیدترین ماژول ها » ، « ترجمه مقالات دروپالی روز دنیا » ، « طراحی قالب دروپال» و « خبرهای دنیای دروپال» می باشد.این مجموعه به همراه گروه فنی خود و به  پشتوانه کاربران فعال و متعهد ، با  در نظر داشتن چشم اندازی برای آینده نزدیک ، قصد دارد تا به معرفی و آموزش  هرچه بیشتر و بهتر هسته قدرتمند و دوست داشتنی دروپال ،  به روش های مختلف در زمینه های گوناگون بپردازد تا در کنار کاربران خود به موفقیت های هرروز خود بیفزاید. در همین راستا قصد داریم تا بصورت تخصصی و حرفه ای مباحث مختلف دروپال را با کوچک ترین جزئیات و تکنیک ها به دروپال کاران و کسانی که قصد دارند طراحی وب سایت ،پورتال و سیستم های هوشمند را آغاز کنند ، آموزش دهیم.گستردگی مطالب ، تنوع در آموزش ها ، نگاه تخصصی و همگام بودن با کاربران در آموزش عوامل متمایز کردن مرکز دروپال ایران با سایر آموزش دهندگان می باشد.
دروپال برای انجام طراحی های شگفت انگیز !  Drupal Builds something amazing