صفحات ۴۰۴ راه حلی برای پیدا کردن کودکان گم شده!

شاید به این موضوع دقت کرده باشید که صفحات ۴۰۴ یا همان صفحاتی که در هنگام پیدا نشدن یک آدرس، خطای ۴۰۴ را به کاربر نشان می‌دهند،‌ معمولا صفحات بی‌استفاده‌ای هستند و گه گاه هم بعضی از طراحان وب خوش سلیقگی به خرج می‌دهند و این صفحات را به گونه‌ای خلاقانه طراحی می‌کنند تا کمی از ناراحتی کاربران را نسبت به موفق نبودن درخواست کاهش دهند. اما با دیدن این نمونه می توان استفاده جدیدی از این صفحات را دید...

 

 

 

علی عظیمی پور در مقاله امروز خود به خبر جالبی اشاره کرده بود که بهتر دیدم در بخش it با طعم آلبالو امروز آن را به اشتراک بگذارم. شاید دیگر تکراری باشد که همچنان با هیجان قبلی در مورد قدرت دنیای وب و شبکه‌های اجتماعی در مورد کمک به همنوعان خود صبحت کنیم(نمونه ایی مثل زلزله آذربایجان مصداق بارز این فعالیت های بشر دوستانه بود)؛ چرا که دیگر این قدرت به اثبات رسیده است و حال باید به دنبال راه‌های بهبود آن باشیم. در  حال حاضر باید به دنبال پیدا کردن راه‌های بهتری برای سازمان‎‌دهی و ایجاد برنامه‌های ثابت باشیم. در آغاز این راه دو سازمان Childfocus و Missing Children Europe با ایجاد برنامه NotFound یا "پیدا نشد" دست به اقدامی جالب و هوشمندانه زده‌اند که به وسیله آن شاید جان ده‌ها یا صدها کودک حفظ خواهد شد.

 

تا به امروز تصور می‌کردیم که این صفحات خیلی کم استفاده می‌شوند و چندان نباید برای آن‌ها وقت گذاشت؛ همانند دیوار زیر پله‌ای که شاید سالها به آن نگاهی انداخته نشود. اما با طرح NotFound حداقل من بسیار دوست دارم تا مردم بیشتری این صفحات را ببیند.
 
در سراسر دنیا کودکان و نوجوانان بسیاری هستند که گم و یا حتی ربوده شده‌اند و احتیاج به کمک دارند. جمعیت کاربران اینترنت و وب حالا نزدیک به یک سوم جمعیت کره زمین را تشکیل می‌دهد، پس شاید بتوان به کمک آن‌ها کودکان گم شده را پیدا کرد و به خانواده‌های نگرانشان بازگرداند. این کار به وسیله صفحات  ۴۰۴ انجام خواهد شد. به این معنا که با نصب اپلیکیشن مخصوص این بنیاد بر روی وبسایت خود هر بار که یکی از کاربران به این صفحات هدایت شود به طور خودکار با اطلاعیه گم شدن یکی از این کودکان مواجه خواهد شد و از این طریق به افراد مختلف اطلاع رسانی می‌شود؛ بسیار ساده اما به شدت هوشمندانه و البته انسان دوستانه.
 
این سایت در صفحه اول خود با این عبارات طرح را توضیح می دهد:
 
Across the European Union, thousands of children go missing every year. Thanks to the NotFound project, you can make a difference. Install our application and a picture of a missing child automatically gets published on every ‘page not found’ of your website. Together, we can find them.
 
این برنامه در حال حاضر برای کمک به کودکان اروپایی طراحی شده است که البته این به خاطر سازماندهی اطلاعات در این حوزه و البته حمایت اتحادیه اروپا از این برنامه است و امیدوار هستیم تا روزی بتوان از این طریق به کودکان بیشتری کمک کنیم.
 
مطمئنا در دنیای وب روش‌های بسیار زیاد و البته کم‌هزینه‌ای برای کمک به دیگران وجود دارد که این بنیاد شاید آغازگر حرکتی بزرگ باشد. مطمئنا در کشور ما ایران شاید نتوان به این راحتی‌ها به این نوع از اطلاعات دسترسی داشت اما مطمئنا سازمان‌های خیریه بسیاری هستند که می‌توان با همکاری آن‌ها کمک‌های انسان دوستانه‌ را به طور سازمان یافته‌تر و کم‌هزینه‌تر جمع‌آوری کرد.
مرکز دروپال ايران

راه های ارتباط با ما

آدرس : دفتر شهریار : شهرک وائین ، بعثت 5 نبش سپیدار 10 پلاک 26

تلفن : 09370977406

ایمیل : drupalcenter.ir@gmail.com

ارتباط با مدیر سایت از طریق تلگرام

logo-samandehi

مرکز دروپال ایران بزرگترین وب سایت  آموزش دروپال در کشور ، در مهر ماه سال 1388 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه وب و دنیای دیجیتال آغاز کرده است. مجموعه مرکز دروپال ایران شامل « آموزش های تصویری » ، « معرفی جدیدترین ماژول ها » ، « ترجمه مقالات دروپالی روز دنیا » ، « طراحی قالب دروپال» و « خبرهای دنیای دروپال» می باشد.این مجموعه به همراه گروه فنی خود و به  پشتوانه کاربران فعال و متعهد ، با  در نظر داشتن چشم اندازی برای آینده نزدیک ، قصد دارد تا به معرفی و آموزش  هرچه بیشتر و بهتر هسته قدرتمند و دوست داشتنی دروپال ،  به روش های مختلف در زمینه های گوناگون بپردازد تا در کنار کاربران خود به موفقیت های هرروز خود بیفزاید. در همین راستا قصد داریم تا بصورت تخصصی و حرفه ای مباحث مختلف دروپال را با کوچک ترین جزئیات و تکنیک ها به دروپال کاران و کسانی که قصد دارند طراحی وب سایت ،پورتال و سیستم های هوشمند را آغاز کنند ، آموزش دهیم.گستردگی مطالب ، تنوع در آموزش ها ، نگاه تخصصی و همگام بودن با کاربران در آموزش عوامل متمایز کردن مرکز دروپال ایران با سایر آموزش دهندگان می باشد.
دروپال برای انجام طراحی های شگفت انگیز !  Drupal Builds something amazing