آموزش ترفندهای css3 - قسمت اول

در سری آموزش های css & css3 که در سایت مرکز دروپال قراره منتشر بشود، به هیچ عنوان قصد آموزش از پایه css & html رو ندارم ، هدف بیشتر معرفی تکنیک ها و نحوه استفاده از ویژگی های جدید در سی اس اس که به طراحان وب کمک می کنه که با استفاده از آنها کارهای جذابتر و حرفه ای تری را خلق کنند.

اما  در این قسمت به جای مقدمه به چند نکته اساسی در کدنویسی سی اس اشاره می کنم و در جلسات بعدی به معرفی ترفندهای بیشتر خواهم پرداخت.
 
CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheets است.
از CSS به 4 حالت داخلی ، خطی ، خارجی و پیش فرض مرورگر می توان استفاده کرد که بهترین نوع آن به صورت External یا خارجی می باشد.
با استفاده از CSS المان های HTML را مورد استایل بندی قرار می دهیم.
CSS برای رفع مشکلاتی که از HTML بر نمی آمد به وجود آمده است.
CSS Syntax (نحوه نوشتار):
 
 
selector:در بیشتر مواقع به هر یک از المان های HTML گفته می شود که مورد استایل بندی قرار می گیرند.
declaration:اعلامیه ها از دو قسمت به نام های Property (خصوصیت) و Value (مقدار) تشکیل می شود.
هر کد CSS با یک سمی کالن (;) به اتمام می رسد.
Property:خصوصیت ها همیشه مقداری به همراه دارند.
 
 
پایان قسمت اول
 

 

admin
جواد اصغری هستم مدیر سایت مرکز دروپال ایران ، یک طراح که از سال 89 با دروپال کار می کنم به گرافیک علاقه خاصی دارم و سعی می کنم کارهام در این چهارچوب قرار بگیرن
مرکز دروپال ايران

راه های ارتباط با ما

آدرس : دفتر شهریار : شهرک وائین ، بعثت 5 نبش سپیدار 10 پلاک 26

تلفن : 09370977406

ایمیل : drupalcenter.ir@gmail.com

ارتباط با مدیر سایت از طریق تلگرام

logo-samandehi

مرکز دروپال ایران بزرگترین وب سایت  آموزش دروپال در کشور ، در مهر ماه سال 1388 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه وب و دنیای دیجیتال آغاز کرده است. مجموعه مرکز دروپال ایران شامل « آموزش های تصویری » ، « معرفی جدیدترین ماژول ها » ، « ترجمه مقالات دروپالی روز دنیا » ، « طراحی قالب دروپال» و « خبرهای دنیای دروپال» می باشد.این مجموعه به همراه گروه فنی خود و به  پشتوانه کاربران فعال و متعهد ، با  در نظر داشتن چشم اندازی برای آینده نزدیک ، قصد دارد تا به معرفی و آموزش  هرچه بیشتر و بهتر هسته قدرتمند و دوست داشتنی دروپال ،  به روش های مختلف در زمینه های گوناگون بپردازد تا در کنار کاربران خود به موفقیت های هرروز خود بیفزاید. در همین راستا قصد داریم تا بصورت تخصصی و حرفه ای مباحث مختلف دروپال را با کوچک ترین جزئیات و تکنیک ها به دروپال کاران و کسانی که قصد دارند طراحی وب سایت ،پورتال و سیستم های هوشمند را آغاز کنند ، آموزش دهیم.گستردگی مطالب ، تنوع در آموزش ها ، نگاه تخصصی و همگام بودن با کاربران در آموزش عوامل متمایز کردن مرکز دروپال ایران با سایر آموزش دهندگان می باشد.
دروپال برای انجام طراحی های شگفت انگیز !  Drupal Builds something amazing