شروع به کار با دروپال در یک چشم به هم زدن!

وب سایت رسمی دروپال در صفحه آغازین خود به زبان ساده کاربرانی که برای اولین بار می خواهند با دروپال کار کنند را در 4 مرحله تا رسیدن به یک وب سایت موفق راهنمایی کرده است. هرچند در نگاه اول این مراحل برای آموزش دروپال یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگری چیز مشخص و بدیهی است اما حقیقت این است که یادگیری دروپال غیر از طی کردن این 4 مرحله شدنی نیست!

 

1-دریافت دروپال

"Drupal core contains the essential building blocks providing you a flexible foundation to get started with Drupal. "

پس از خواندن چند خط بالا  شما نسخه نهایی دروپال را دانلود خواهید کرد ، این نسخه البته نسخه اصلی و بدون اضافه کردن زبان مورد نیاز شماست. برای استفاده از  زبان پارسی می توانید از ترجمه های سایت اصلی و یا نسخه منتشر شده در وب سایت های پشتیبان فارسی بهره ببرید. در زمان نوشتن این مطلب نسخه 7.18 در سایت اصلی برای دانلود قرار دارد (باشد که روزی در صورت زنده بودن ما  این مقاله را که می خوانید نسخه 18.7 را دانلود کرده باشید!!)

 

 

2-توسعه هسته

خب حالا که یک هسته فوق العاده قوی را در اختیار دارید نمی خواهید آن را توسعه دهید؟! "دانلود صدها ماژول سفارشی برای توسعه وب سایت خود."با همین یک جمله کوتاه شما را در میان بیش از 7 هزار افزونه قدرتمند تنها می گذاریم! اما اگر محبوبترین ها را از ما می پرسید به اینجا مراجعه کنید، درضمن سایت اصلی هم، امروز به ترتیب ذکر شده افزونه های زیر را جزء محبوبترین ها معرفی کرده است:

·         Views

·         Token

·         Chaos tool suite (ctools)

·         Pathauto

باشد که با دریافت و نصب افزونه های مورد نیاز خود رستگار شوید!

 

3-مستندات و آموزش

واقعاً فکر کردید دروپال شما را بین هزاران افزونه تنها خواهد گذاشت؟! خیر؛ دروپال رفیق بامرام شماست برای این منظور می توانید از صفحه مستندات و یا اگر نیازمند کتاب های آموزش دروپال هستید از اینجا اقدام به دریافت آموزش های مورد نیاز خود کنید. با اینکه در نسخه های زبان اصلی هیچ سوال شما بدون جواب نخواهند ماند اما باید اعتراف کنم در صورتی که فقط آموزش های زبان فارسی را دنبال می کنید کمی از این نظر با مشکل روبرو خواهید شد. پس شاید بهتر باشد همینجا دست نگه دارید و قبل از ادامه کار با دروپال یک بسته خود آموز زبان انگلیسی تهیه کنید!

 

4-پشتیبانی دروپال

"سوال بپرسید و پاسخ را در انجمن های ما دریافت کنید" البته کمی در این جمله اغراق شده است! حقیقت این است که اولین و بهترین کسی که می تواند مشکل شما را حل کند خود شما هستید نه دیگران؛ اما جای دلگرمی است که انجمن های زبان اصلی و فارسی در طی مراحل راه اندازی و پیکربندی سایتتان در کنار شما هستند. در پایان یک نصیحت دوستانه به شما می کنم زیاد سوال نپرسید!

 

نتیجه گیری اخلاقی: برای یادگیری و کار حرفه ایی با دروپال هیچ فرومول و کپسولی وجود ندارد پس سعی نکنید راه چند سال را در یک شب بروید، صبور باشید و  با پشتکار قدم به قدم از پیشرفت خود لذت ببرید.

تو می تونی!

admin
جواد اصغری هستم مدیر سایت مرکز دروپال ایران ، یک طراح که از سال 89 با دروپال کار می کنم به گرافیک علاقه خاصی دارم و سعی می کنم کارهام در این چهارچوب قرار بگیرن
مرکز دروپال ايران

راه های ارتباط با ما

آدرس : دفتر شهریار : شهرک وائین ، بعثت 5 نبش سپیدار 10 پلاک 26

تلفن : 09370977406

ایمیل : drupalcenter.ir@gmail.com

ارتباط با مدیر سایت از طریق تلگرام

logo-samandehi

مرکز دروپال ایران بزرگترین وب سایت  آموزش دروپال در کشور ، در مهر ماه سال 1388 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه وب و دنیای دیجیتال آغاز کرده است. مجموعه مرکز دروپال ایران شامل « آموزش های تصویری » ، « معرفی جدیدترین ماژول ها » ، « ترجمه مقالات دروپالی روز دنیا » ، « طراحی قالب دروپال» و « خبرهای دنیای دروپال» می باشد.این مجموعه به همراه گروه فنی خود و به  پشتوانه کاربران فعال و متعهد ، با  در نظر داشتن چشم اندازی برای آینده نزدیک ، قصد دارد تا به معرفی و آموزش  هرچه بیشتر و بهتر هسته قدرتمند و دوست داشتنی دروپال ،  به روش های مختلف در زمینه های گوناگون بپردازد تا در کنار کاربران خود به موفقیت های هرروز خود بیفزاید. در همین راستا قصد داریم تا بصورت تخصصی و حرفه ای مباحث مختلف دروپال را با کوچک ترین جزئیات و تکنیک ها به دروپال کاران و کسانی که قصد دارند طراحی وب سایت ،پورتال و سیستم های هوشمند را آغاز کنند ، آموزش دهیم.گستردگی مطالب ، تنوع در آموزش ها ، نگاه تخصصی و همگام بودن با کاربران در آموزش عوامل متمایز کردن مرکز دروپال ایران با سایر آموزش دهندگان می باشد.
دروپال برای انجام طراحی های شگفت انگیز !  Drupal Builds something amazing