چرا فریلنسری وب را باید قبل از مهارت های طراحی سایت بیاموزیم!؟

شدیدا خواندن این سری از مقالات مرکز دروپال ایران پیرامون فریلنسری وب را به شما آزادکاران و طراحان وبی که قصد انجام پروژه های مستقل و بزرگ را دارید توصیه می کنم، پس از گذشت بیش از 7 سال فعالیت جدی در حوزه وب امروز به جرئت درک فریلنسری را بیش از مهارت های فنی برای یک طراح وب موثر می دانم. برای شروع بهتر است یک لحظه به این فکر کنید که شاید راه تان را اشتباه انتخاب کرده اید...

آزاد کار وب

 

ویکی پدیا اینگونه تعریف می کند: " بطور کلی فریلنسر ها از تنوع کاری زیادی نسبت به کارمندان برخوردار هستند. بدون درنظر گرفتن به نیاز به یک درآمد ثابت - معمولا آزادی عمل بیشتری برای انتخاب زمان کاری خود دارند. تجربه کار های متفاوت پروفایل آنها را می سازد و در نتیجه شبکه ای از مشتریان برای خود تشکیل می دهند."
لطفاً یک بار دیگر به دقت متن بالا را بخوانید ، شاید به ظاهر یک توصیف ساده از یک فرد غیر کارمند و آزادکار را خوانده باشید اما همین تعریف ساده همواره با نکات زیادی همراه است.

 

فریلنسر وب چه کسی است ؟

به طور کلی آزاد کار یا همان فریلنسر کسی است که یک حرفه مثل عکاسی ، نویسندگی ، طراحی وب و .. دارد و به صورت پروژه ای و آزاد با دیگران کار می کند . این را همه می دانند که او طبق قوانین خودش کار می کند و اکثر مواقع کارش را در اتاقی در خانه خودش هم می تواند انجام دهد. فریلنسر کسی است که هر روز در حرفه خودش پیشرفت می کند ، چون می داند که هرچه بیشتر بداند ، کارهای بیشتری می گیرد و مسلما درآمد بیشتری خواهد داشت . به بیان ساده تر بخواهم بگویم ، فریلنسر خودش آقای خودش است ! یعنی مستقیم با کارفرما رابطه دارد ، خودش کار انجام می دهد و هزینه ای که دریافت می کند مستقیم به جیب خودش می رود نه جناب مدیر داخلی ، مدیرعامل و ..!

 

سوال بزرگ زندگی شما: آیا من می توانم یک فریلنسر موفق باشم؟!

 

نیاز اول: ارتباطات ، دوست داشته باش تا دوستت داشته باشند

هر چند که داشتن رابطه‌ها و لینک‌های تاثیر گذار در هر زمینه‌ای می‌تواند باعث پیشرفت شود اما در این‌جا، شما قرار است کارتان را از صفر به‌عنوان یک فریلنسر آغاز کنید بنا بر این، وجود ارتباطات اولیه یکی از شرط‌های مورد نیاز برای شناخته شدن شما خواهد بود. اگر در زمینه کاری خود، افراد مناسبی را می‌شناسید که گمان می‌کنید می‌توانند رویه پیشرفت شما را فراهم کنند، پس یکی از شرط‌های مورد نیاز برای فریلنسر شدن را دارید.
اما یک نکته در گوشی را از من قبول کنید اگر انسانی هستید که به نظرات دیگران احترام نمی گذارید، همیشه صرفاً فقط به فکر سود خود هستید و به در یک کلام دیگران را دوست ندارید! از خواندن ادامه مقاله جداً خودداری کنید شما آزادکار موفقی نخواهید شد!

 

کار تیمی

 

نیاز دوم: تخصص ، یک اقیانوس بزرگ ازیک تخصص باش نه10 رودخانه کوچک از10 کار مختلف

داشتن مهارت کافی در زمینه طراحی سایت مهمترین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. البته درجه‌بندی این مورد چندان امکان‌پذیر نیست اما به‌صورت کلی، باید به این نکته توجه کنید که در حیطه کاری‌تان چقدر حرف برای گفتن دارید؟ افراد جوان‌تر، پتانسیل کسب تجربه و علاقه را بیش از دیگران در خود می‌بینند و این موضوع رفته رفته باعث موفقیت آن‌ها می‌شود اما در این دوره، کسب درآمد یکی از اولویت‌های آخر افراد است. برای شمایی که قرار است از این راه، مانند یک شرکت فعال، از طریق کاری که انجام می‌دهید پول مناسبی دریافت کنید، نیاز است تا مهارت مناسبی را نیز در زمینه کاری مورد نظرتان داشته باشید تا این موضوع، شما و برندتان را نزد دیگران شناخته شده نماید.
البته این آموزش دیدن ها و به روز بودن ها بعضی اوقات شما را به بیراهه خواهد برد، یک نکته مهم را فراموش نکنید، Nساعت زمانی که برای کسب دانش در طول هفته برای خود در نظر گرفته اید را صرف فقط یاد گیری 1 تخصص کنید نه  Nتخخص مختلف! شما ربات نیستید انسانید، پس آدم باش!

 

نیاز سوم: تفکر تیمی ، من خودت را به ما تبدیل کن

اینکه در بعضی از تعریف ها آزادکار را یک نیروی فعال انفرادی تعریف می کنند به نظر من یک نگاه اشتباه و محکوم به شکست است، تنها روش موفقیت همکاری با دیگران است. بجای اینکه فقط برای خود کار کنید، استعداد خود را برای انجام پروژه های تیمی بکار برید. رابطه حرفه ای خود را با همکاران دیگر توسعه دهید.

زکات علم دهید، تیم سازی کنید و در تیم های دیگر سهیم باشید. از زندانی کردن خود در اتاق در بسته سودی نخواهید دید. پنجره را باز کن!

 

مرکز دروپال ایران

 

نیاز چهارم: جاه طلبی ، اگر به آنچه که رسیده ایی راضی هستی پس بهتر است بمیری!

تمام این روضه ها را خواندم که بگویم شما یک کارمند حقوق بگیر نیستید! یک آزادکار با آرزوهای بزرگ هستید،  همیشه برای 5 سال آینده خود چشم انداز تعریف کنید و از بیان آن با دوستانتان نترسید. فقط حرف نزنید ، عمل کنید. به کسانی که شما را مسخره می کنند ثابت کنید که فکر های شما رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت. پشتکار داشته باشید اما عجول نباشید این حرف رو هم از من قبول کنید که با هر روز چک کردن اکانت فیس بوک و وبگردی بیهوده کسی استیو جابز نخواهد شد! شاید برای شروع بتوانید از اینجا شروع کنید!!

 

 

موفق باشید...

 

 

 

تصویر شیما
شیما (تایید نشده)
پ., 03/19/2015 - 00:11

ممنونم بخاطر مقاله خوبتون. خیلی صریح و عالی بود. مخصوصا جمله اخر


تصویر مصطفی
مصطفی (تایید نشده)
پ., 04/16/2015 - 10:59

متفاوت نوشتید و مفید.
dorjoo.ir


مرکز دروپال ايران

راه های ارتباط با ما

آدرس : دفتر شهریار : شهرک وائین ، بعثت 5 نبش سپیدار 10 پلاک 26

تلفن : 09370977406

ایمیل : drupalcenter.ir@gmail.com

ارتباط با مدیر سایت از طریق تلگرام

logo-samandehi

مرکز دروپال ایران بزرگترین وب سایت  آموزش دروپال در کشور ، در مهر ماه سال 1388 به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه وب و دنیای دیجیتال آغاز کرده است. مجموعه مرکز دروپال ایران شامل « آموزش های تصویری » ، « معرفی جدیدترین ماژول ها » ، « ترجمه مقالات دروپالی روز دنیا » ، « طراحی قالب دروپال» و « خبرهای دنیای دروپال» می باشد.این مجموعه به همراه گروه فنی خود و به  پشتوانه کاربران فعال و متعهد ، با  در نظر داشتن چشم اندازی برای آینده نزدیک ، قصد دارد تا به معرفی و آموزش  هرچه بیشتر و بهتر هسته قدرتمند و دوست داشتنی دروپال ،  به روش های مختلف در زمینه های گوناگون بپردازد تا در کنار کاربران خود به موفقیت های هرروز خود بیفزاید. در همین راستا قصد داریم تا بصورت تخصصی و حرفه ای مباحث مختلف دروپال را با کوچک ترین جزئیات و تکنیک ها به دروپال کاران و کسانی که قصد دارند طراحی وب سایت ،پورتال و سیستم های هوشمند را آغاز کنند ، آموزش دهیم.گستردگی مطالب ، تنوع در آموزش ها ، نگاه تخصصی و همگام بودن با کاربران در آموزش عوامل متمایز کردن مرکز دروپال ایران با سایر آموزش دهندگان می باشد.
دروپال برای انجام طراحی های شگفت انگیز !  Drupal Builds something amazing